Sloga. Kaip prižiūrėti sloguojantį mažylį?


Sloga (rinitas) – tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, kurio metu paburksta nosies ertmė, atsiranda išskyrų iš nosies bei kankina nosies niežulys. Suaugusiems žmonėms sloga – nepavojinga ir nesunki liga. Tačiau mažam kūdikėliui sloga yra sunkus negalavimas. Dėl sutrikusio kvėpavimo vaikelis negali tinkamai žįsti, sutrinka organizmo aprūpinimas deguonimi. Kūdikis neišsiemiga, tampa irzlus. Dažnai, nesiimant reikiamų priemonių, sloga komplikuojasi ausų uždegimu.

Kad išvengtumėte didesnių komplikacijų, tinkamai prižiūrėkite sloguojantį vaikelį:

* vaiko kambarį dažnai vėdinkite, palaikykite 17 – 18 laipsnių kambario temperatūrą;
* nesiveskite sloguojančio vaiko į svečius ir venkite kviestis svečius į savo namus;
* jei vaikelis sloguoja, tačiau nekarščiuoja, būkite su juo gryname ore, kadangi kūdikiui gryname ore palengvėja kvėpavimas, geriau pailsi;
* odą apie nosies angeles plonu sluoksniu patepkite riebiu kremu;
* jei vaikeliui skilinėja ir sausėja lūpos, jas taip pat galite patepti riebiu kremu;
* skirkite pakankamai laiko poilsiui ir miegui, neišvarginkite vaiko, tegu žaidimai jam sergant būna ramesni;
* vaistus į nosį lašinkite tik tuo atveju, jei juos paskyrė gydytojas ir laikykitės jo nurodymų;
* slaugydama vaiką pati (arba jei jį slaugo artimieji) dažnai plaukite rankas, vėdinkite kambarius, valykite dulkes ir grindis drėgnu skuduru.

Į gydytoją nedelsdamos kreipkitės, jei vaikutis, sergantis sloga, ima stipriai kosėti, jam pakyla temperatūra, jis neleidžia prisiliesti prie ausyčių, tampa irzlus ir neramus, išskyros iš nosies tampa gausios, pūlingos ar su kraujo priemaišomis, ar sloga užsitęsia ilgiau kaip 10 dienų.