Pilvo spazmų priežastys

Dažnas kūdikis patiria pilvo dieglius. Dažniausiai juos sukelia susikaupusios dujos, kurios į organizmą patenka keliais galimais būdais: jų išsiskiria virškinant maistą arba nuryjamas oras valgant, netaisyklingai žindant ar kūdikiui verkiant. Taip pat pilvuko pūtimą gali sukelti maitinačios motinos vartojami maisto produktai, tokie kaip žirneliai, pupelės, varškė, riešutai, kopūstai, egzotiniai vaisiai, jogurtas ar rūgpienis. Šios maisto medžiagos kartu su motinos pienu patenka į kūdikėlio organizmą ir sukelia pilvo pūtimą.

    Patekti oro ryjant vaikelis gali, kai labai skuba valgyti. Jei jis godžiai čiumpa krūtį ir tisiog ryja pieną, po keleto minučių jis gali pravirkti dėl jį pradėjusių kankinti spazmų. Verkdamas iš skausmo, kūdikis prisiryja dar daugiau oro, todėl reikia stengtis kuo greičiau nuraminti kūdikį.
    Paprastai pilvo diegliai prasideda staiga ir dažniausiai vakarais. Mažylis įsitempia, sugniaužia kumštukus ir rėkdamas kojytes lenkia prie pilvuko lyg važiuodamas dviračiu. Diegliai trunka maždaug nuo pusės iki 2 valandų. Tačiau ne visuomet reiškia, jog vaikutį diegliai kankina būtent dėl dijų susikaupimo. Prasidėjus diegliams būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kad jis pasakytų tikrąją priežastį, kuri gali būti: apendicitas, išvarža, centrinės nervų sistemos ligos, virškinamojo trakto ir šlapimo sistemos defektai.