Verkiančio vaiko nuraminimas

Kūdikiai nemoka kalbėti, todėl savo norus ir poreikius išreiškia verksmu. Tačiau tėvų darbas yra nuraminti vaiką. Deja dažnai tėvai pritrūksta kantrybės ir fantazijos, kaip tai būtų galima padaryti. Todėl štai keletas patarimų, kaip galima numalšinti vaiko verksmą.

Triukšmas. Duokite pasiklausyti savo kū­dikiui tos muzikos, kurią pati mėgote klausytis būdama nėščia arba pabandykite duoti jam klau­sytis įvairios muzikos, kad nuspręstumėte, ku­ri jūsų kūdikiui patinka labiausiai. Kai kurie mažyliai mėgsta gana triukšmingą muziką, kiti „išsirenka” Šopeną arba liaudies muziką. Be to, mamos „atrado”, kad kartais net įjungtas dul­kių siurblys arba virtuvinis kombainas puikiai nuramina rėkiantį vaiką.

Vaizdai. Pakabinkite |domių daiktų (paveiks­lėlių, besisūpuojančių daiktų, minkštų žaislų) virš lovelės ar vežimėlio, dažnai juos keiskite.

Judėjimas. Išeikite pasivaikščioti. Vežimėlio ju­dėjimas kai kuriuos mažylius tučtuojau užmigdo.

Grynas oras. Išeikite į lauką. Daliai kūdikių (ir motinų) būtinas kasdienis pasivaikščiojimas bet kokiu oru – tik taip jie atsipalaiduoja ir pailsi.

Pakeiskite įprastą aplinką. Aplankykite draugus arba paprasčiausiai išeikite apsipirkti – kai kurie vaikai, o dar labiau – mamos, nuo to pasijunta geriau.

Šilto vandens procedūros. Išmaudykite ma­žylį šiltoje vonioje, jei jis mėgsta – prietemoje; o dar geriau – išsimaudykite kartu su juo.