Kūdikio bendravimas iki 1 metų

Kiekvienai mamytei įdomu, kada jos kūdikis pradeda skirti daiktus ir atpažinti žmones, kada pradeda rodyti savo jausmus ir emocijas. Viskas vyksta palaipsniui ir sulaukęs vienerių metukų vaikutis jau gana gerai orientuojasi aplinkoje.

Reikia kuo daugiau su naujagimiu bendrauti, kalbėtis ir kalbinti.  Vaikui labai svarbi jo mamytė, todėl stenkitės visuomet būti šalia.

3 savaičių kūdikis

Jau skiria daiktus nuo žmonių. Labiau, be abejo, vertina pastaruosius.

4 savaičių kūdikis

Kūdikis įsiklauso į balsus ir kartais net nustoja verkti, kai išgirsta mamos balsą. Stebi suaugusius žmones, jų veido mimikas, šypsenas.

1,5-2 mėnesių kūdikis

Pakalbintas atsiliepia šypsena ir maskatuoja rankytėmis ir kojytėmis. Taip rodo norą bendrauti.   Toks kūdikėlio amžius yra jau ta riba, kai jis tampa socialiu asmeniu.

3 mėnesių kūdikis

Vaikas žvilgsniu ieško mamos, o jos pakalbintas atsako šypsena bei kūdikiams būdingais garsais.

6 mėnesių kūdikis

Reaguoja į savo vardą, stengiasi į save atkreipti  suaugusių žmonių dėmesį.  Geba sutelkti dėmesį ties jį dominančiais objektais. Atskiria piktą veidą nuo linksmo.

8-12 mėnesių vaikas

Ima vengti svetimų žmonių, atsiranda gėdos jausmas, labai stipriai prisiriša prie mamos, tėčio ir kitų šeimos narių. Gerai supranta kalbą ir gali įvykdyti paprastas komandas. Pradeda kartoti suaugusiųjų veiksmus.

1 metų vaikas

Atsiranda humoro jausmas. Pradeda vertinti žmones –  vienus vertina geriau nei kitus.