Emocinis vaikų ir tėvų ryšys yra labai svarbus

Emocinis ryšys tarp vaikų ir tėvų yra labai svarbus. Psichologai ir gydytojai dažnai susiduria su emociškai apleistais vaikais. Emociš­kai apleistu laikomas toks vaikas, į kurio po­reikius tėvai nereaguoja. Todėl tėveliai turėtų atkreipti dėmesį:

* Jei mažylis nuolat prašo pažiūrėti, kaip jis žaidžia, piešia, konstruoja, vadinasi, jam reikia dėmesio. Tėti ir mama, meskite darbus į šalį ir pabūkite su savo vaikeliu. Jam trūksta šilumos.

* Jei mažylis tapo piktas, neklauso draudimų, jis stengiasi taip atkreipti į save tėvų dėmesį. Pa­skaitykite jam pasaką ar padainuokite lopšinę.

* Jei vaikutis skundžiasi galvos, skrandžio skausmais, tikroji priežastis yra jo vienatvė. Įsi­klausykite, ką kužda mažylio širdelė, pabūkite su juo bent trumpą valandėlę, tiesiog dirbkite net darbelius kartu – ir vaikas jausis laimingas.

Derėtų atminti, kad vaikui tėvelių dėmesio neatstos nei seneliai, nei labai mylinčios tetos, dėdės. Jam reikia tėčio ir mamos. Nestumkite vaiko nuo savęs, kol jis mažas. Tada, kai pa­augs ir jūs prašysite, kad pabūtų nors minutėlę šalia, jis gali paprasčiausiai atsakyti neturįs lai­ko. Dvasinis ryšys svarbiausias. Nepraraskite jo, nes vaiko prireiks, kai patys jausitės vieniši.