Paruoškite pirmąjį vaiką antrojo gimimui

Jeigu planuojate susilaukti antrojo vaikelio, vyresnįjį reikėtų iš anksto apie tai perspėti ir prie tos minties pratinti. Reikėtų su pirmuoju vaikeliu dažnai pasišnekėti apie būsimą sesutę ar broliuką, leisti jam kartu su jumis pasvarstyti, kaip čia bus, kad vaikas apsiprastų su naujiena.

Jeigu jūsų pirmagimiui vos 1 ar 2 metukai, šnekėtis su juo apie antrojo kūdikio gimimą vis tiek reikia. Rodykite didėjantį mamos pilvą, papasakokite, jog ten gyvena jo broliukas ar sesutė.

Nėštumo mėnesiai – tai metas, kai galima paruošti vaiką naujam vaidmeniui, t.y. vyresniojo brolio ar sesers. Pasakokite jam apie tai, kad jis jaunesnėlį turės kažko išmokyti ir kad reikės jį prižiūrėti bei mylėti.

Visų svarbiausia yra vaikui pabrėžti, koks jis svarbus tėvams, nes tai sustiprina jo saugumo jausmą.  Juk brolio ar sesutės atsiradimas vyresnėliui yra didžiulis gyvenimo pokytis, todėl slėpti apie nėštumą nuo vyresniojo vaikelio negalima.

Ko nereikėtų daryti:

Dažnai tėvai, nenorėdami, jog vaikas matytų mamai prasidedančių sąrėmių, išveža jį pas senelius ar kur kitur ir tik tada, kai jau gimsta mažasis broliukas ar sesutė, parsiveža vyresnėlį į namus. Tai yra didelė klaida, nes dažnai vyresnėlis patiria psichologinę traumą, kadangi namai, iš kurių išvažiavo prieš keletą dienų, jau būna pasikeitę, o jo vieta šeimoje užimta kito vaiko. Tokiu atveju vyresnėlis tampa nepaklusnus ir jaučia priešiškumą naujagimiui dėl tėvų meilės.

Geriausia, jog vaikas iki pat naujagimio gimimo liktų namuose, o gimus kūdikiui būtų nuvestas į ligoninę ir pamatytų mamą su naujagimiu. Vyresnėlis jausis svarbaus šeimai įvykio liudininkas ir lengviau priims pasikeitimus.

Nepamirškite:

  • Dažnai vyresnis vaikas nori susitapatinti su mažiuku ir virsti kūdikiu, jeigu tai pastebite, ne barkite, o rodykite daugiau savo meilės ir dėmesio;
  • Neslėpkite, kad galėsite skirti mažiau laiko nei iki šiol, bet patikinkite, kad galės prisidėti auginant mažylį. Laikykitės savo žodžio;
  • Skirkite laiko tik vyresniajam vaikui, kad jis galėtų pabūti vienas su mama arba su tėčiu, kad jis jaustų, jog tai yra tik jam skirtas laikas, kaip kad būdavo iki gimstant antrajam kūdikėliui.

Parengta pagal:  psichologę psichoterapeutę Rūtą Bačiulytę