Žindymo problemų sprendimas

Didžioji dalis žindančių ar ketinančių žindyti moterų susiduria su įvairiomis problemomis. Tam, kad mamyčių nekankintų pritvinkusios krūtys ar suskilinėję speneliai, pateikiame šių problemų sprendimų sąrašą.

Plokšti ar įdubę speneliai
Vienai iš dešimties moterų vienas ar abu speneliai yra plokšti ar įdubę. Jei jūsų speneliai paprastai iškyla, kai jums šalta arba kai jūs seksualiai susijaudinate, arba jei jie reaguoja į žnybtelėjimą, tuomet jums neturėtų kilti sunkumų maitinti krūtimi.

Plotą aplink spenelį sugnybkite nykščiu ir kitu pirštu – jei spenelis iškyla, viskas turėtų būti gerai. Tuomet kūdikis žįsdamas turėtų ištraukti spenelį. Tačiau jei jums sunku pradėti maitinti krūtimi dėl plokščių ar įdubusių spenelių, pirmas kelias dienas po gimdymo jūs galite naudoti koreguoklį AVENT „Niplette”. Uždėkite „Niplette” kelioms minutėms prieš maitindama kūdikį. Koreguoklis ištrauks spenelį ir kūdikiui bus lengviau jį surasti.

Specialistai rekomenduoja „Niplette” naudoti iki nėštumo. Tačiau jei jūsų krūtys nėra labai jautrios ir nėra jokios nėštumo patologijos, jį galima naudoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, ir taip ilgam suformuoti spenelį.

Pienligė (Candida)
Jei jūsų speneliai staiga tampa skausmingi, rausvi ar niežti, tarp maitinimų ar žindymo metu kartais jaučiate diegiantį skausmą giliai krūtyje, gali būti, kad jūs ar jūsų kūdikis susirgo pienlige. Tai gana dažnai pasitaikantis negalavimas, kurio gydymas trunka apie dvi savaites. Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Maitinimą krūtimi dažniausiai galima tęsti.

Pritvinkusios krūtys
Kai jums atsiranda pieno, krūtys gali tapti kietos ir kelti jums nemalonių pojūčių. Kaip galima dažniau maitinkite kūdikį. Jei prieš maitinimą jums reikia kiek suminkštinti krūtį, kad kūdikis galėtų lengviau ją apžioti, nutraukite šiek tiek pieno pientraukiu AVENT ISIS. Tinimą galima sumažinti dedant šaltus flanelės kompresus arba maišelius su ledu.

Maitinkite kūdikį tol, kol pašalinsite patinimą ir sunkumą, o tarp maitinimų liemenėlėje galite nešioti krūtų gaubtus AVENT (su skylutėmis). Dėl švelnaus gaubtų spaudimo sumažės krūtų tempimas, juose susirinks ištekantis pienas.

Jei tarp maitinimų jūsų krūtys tampa labai pilnos ir kelia nemalonių pojūčių, o jūs tikrai nenorite žadinti kūdikio, tuomet pieną nutraukite pientraukiu AVENT ISIS. Taip galėsite sukaupti savo pieno atsargų ir juo pamaitinti kūdikį vėliau.

Pieno tekėjimas iš krūtų

Jei tarp maitinimų trikdo iš krūtų tekantis pienas, galite naudoti AVENT vienkartinius arba daugkartinius liemenėlės įklotus. Daugkartiniai įklotai turi medvilninį pamušalą (100% medvilnė), todėl jie yra minkšti ir švelnūs, o gerai drėgmę sugeriantis kamšalas „užrakina” drėgmę toliau nuo odos nepralaidžiame sluoksnyje. Įklotus galima skalbti ir džiovinti skalbimo mašinoje.

Vienkartiniai įklotai sudaryti iš kelių ypatingų sluoksnių, kurių dėka oda gali kvėpuoti, ji išlieka sausa, skystis gerai sugeriamas, neprateka. Oras iki odos nesunkiai prasiskverbia, todėl rizika, kad krūtys pasidarys jautrios, sumažėja. Neslidi kibi juostelė laiko įklotą, kad jis neslankiotų, o speneliui yra suformuota speciali įduba. Keiskite įklotus pakankamai dažnai, kad išvengtumėte skausmo speneliuose. Maitinimo metu ar pieno nutraukimo metu iš kitos krūties išsiskiriantį pieną galite surinkti AVENT krūtų gaubtų (be skylučių) pagalba. Ne visoms moterims teka pienas, bet tai nereiškia, kad pieno gaminasi nepakankamai.

Skaudantys ir sutrūkę speneliai
Jei kūdikį prie krūties nuo pat pradžių glausite teisingai, tikriausiai nesusidursite su skaudančių ar sutrūkusių spenelių problema. Jei speneliai vis dėlto pasidaro skausmingi ar sutrūksta, paprašykite, kad jūsų akušerė ar kitas sveikatos priežiūros specialistas patikrintų, ar jūs teisingai pasiguldote ir priglaudžiate kūdikį. Jei spenelius ėmė skaudėti, stenkitės, kad jie visą laiką būtų sausi, todėl dažnai keiskite liemenėlės įdėklus. Jei keletą kartų per dieną neilgais periodais nešiosite AVENT ISIS TM krūtų gaubtus, oras laisvai cirkuliuos, speneliai nesitrins į drabužius ir greičiau sugis.

Jei norite greičiau užgydyti ar apsaugoti sutrūkusius spenelius, galite naudoti AVENT raminamąjį kremą speneliams, į kurio sudėtį įeina drėkinantis ir sveiką bei elastingą odą atkuriantis lanolinas. Šis kremas nealergizuoja ir yra visiškai saugus jūsų kūdikiui, todėl prieš maitinant jo nereikia nuvalyti.

Jei spenelius nepakeliamai skauda ir jie sutrūkinėję, galite naudoti AVENT antspenius, kurie leis jums ir toliau žindyti savo kūdikį, kol rasite ir pašalinsite skausmo priežastį. Jie pagaminti iš bekvapio, beskonio, ypač plono silikono, o jų drugelio forma leidžia kūdikiui jausti kontaktą su krūtimi.

Antspenius galima naudoti tik pasitarus su sveikatos priežiūros specialistu.

Mastitas
Jei jūsų krūtys parausta, tinsta, sukietėja, jas skausminga liesti, jūs pradedate karščiuoti, tuomet greičiausiai jūs sergate krūtų uždegimu. Jei galite, tęskite maitinimą krūtimi arba ištraukite pieną ir sumaitinkite jį kūdikiui iš buteliuko. Kaip galima greičiau kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą ar bendrosios praktikos gydytoją.

Šaltinis: www.infomed.lt