Vaikų ligos

Pasak specialistų, visi vaikai nuo 2 iki 9 metų amžiaus perserga maždaug 35 ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis, tik vienus jos dažniau kamuoja ikimokykliniame amžiuje, o kitus – pradėjus lankyti mokyklą. Paprastai pradinėse klasėse dažniau serga tie moksleiviai, kurie nelankė vaikų darželio.

Ta pati infekcija yienus vaikus paguldo j lovą ilgiau nei savaitei, o kitus kamuoja tik 2-3 dienas. Viskas priklauso nuo vaiko imuninės sistemos. Jeigu ji jau yra bent kartą susidūrusi su tos infekcijos sukėlėjais ir gerai juos „įsiminė”, tai vėl jiems užpuolus, greitai prigamina antikūnų, neleidžiančių ligai įsismarkauti. O jeigu susiduria pirmą kartą arba nesugeba greitai prigaminti antikūnų, tai liga ilgam paguldo vaiką į patalą.

Kiek laiko ir kaip sirgs vaikas, labai priklauso nuo tėvų ir gydytojų. Jeigu šie leidžia jam pailsėti, kol visiškai pasveiksta ir sustiprėja, tai jo imuninė sistema turi laiko gerai „susipažinti” su virusu ir sukaupia savyje pakankamai reikiamos informacijos apie jį. Jeigu nevisiškai pasveikęs vaikas grįžta į bendraamžių kolektyvą, kuriame dar yra sergančių ta pačia ūmia respiratorine infekcija, tai po kelių dienų jo liga gali vėl paūmėti.