Tinkamas kūdikio guldymas į lovelę

Kas mėgsta užmigti atsigulęs ant šono, kas ant pilvo ar nugaros. O kaip patinka naujagimiui? Į šį klausimą pavyks atsakyti po kelių mėnesių, kai mažylis išmoks vartytis ir galės atsigulti taip, kaip jam geriausia. O kol kas jis pabunda tokia pat padėtimi, kaip ir užmiega. Todėl kol išmoks vartytis, mamai reikia pasirūpinti, kad mažylis negulėtų visada viena padėtimi. Jau vien dėl to, kad tai nuobodu net ir mažam žmogučiui.

Kiekvienam naujagimiui patinka mamos prisilietimai, būti ant rankų, nes jaučiasi saugus. Nebijokite jo iškelti iš lovytės ir vėl paguldyti. Kaskart vis nauja guldymo padėtis reiškia naują patirtį.

Kaip guldyti naujagimį?

  • * Laikykite kūdikį arti savęs ir lėtai pasukite ant šono. Kūdikis galės stebėti, kas darosi, kai guldote į lovytę, ir jausis saugesnis. Besirūpindama kūdikiu nepamirškite ir savęs. Uždėjusi vieną koją ant pakylos palengvinsite krūvį stuburui. Kol kas kūdikis sveria visai nedaug, bet kasdien jis bus vis sunkesnis.
  • * Apklotu užklotą kūdikį guldykite kuo arčiau kojūgalio. Taip gulėdamas mažylis nenuslys po apklotu. Naujagimius, guldomus įsuktus į vokelius arba miegmaišius, galima guldyti ir aukščiau – tvirtai susupti negalės jų užsitraukti ant nosytės.
  • * Naujagimiui pagalvė nėra reikalinga. Maždaug iki pusės metukų turėtų gulėti be jos. Pagalvę galima pakišti po čiužiniu arba po lovytės kojomis padėti, tarkim, po knygą, kad gulinčio kūdikio galvytė būtų aukščiau už kūnelį.
  • * Pamaitintą, bet atpylinėjantį kūdikį guldykite ant šono (gali atpilti, jei neatsirūgo pamaitintas). Kad naujagimis gulėtų tokia padėtimi, paremkite nugarytę susuktu rankšluosčiu. Naujagimio vieno gulėti tokia padėtimi nepalikite.
  • * Nuo pat pirmos dienos pratinkite naujagimį gulėti ant pilvuko. Paprastai taip gulėti nemėgsta kūdikiai, kuriuos tėvai vėlai pradėjo guldyti ant pilvo. Taip guldyti verta dėl to, kad žinotų, jog yra tokia padėtis. Gulinčio ant pilvuko vieno nepalikite.

Parengta pagal: pediatrę neurologę Rūtą Maciulevičienę