Sūnaus auklėjimas, kad netaptų “mamyčiuku”

Bijote, kad jūsų sūnus gali išaugti “mamyčiuku”? Štai, ką turėtumėte žinoti auklėdama savi sūnų:

Jei sūnų auginate šeimoje, tuomet paaugęs sūnus turi praleisti daugiau laiko su tėvu ir kartu atlikti įvairius vyriškus darbus, mokytis vyriškumo iš tėčio.

Svarbu, kad sūnus augdamas matytų puikius tėvų santykius, meilę ir sutarimą. Dažnai tai, ką mato šeimoje, vaikas “perneša” į savo šeimą. Todėl vaikas turi matyti tinkamą vyro elgesį su moterimi.

Jei sūnų augina vieniša motina, tuomet ji privalo ugdyti savo sūnaus atsakingumą ir savarankiškumą. Didelė klaida yra viską daryti už savo sūnų. Jis pats turi mokytis, ką ir kaip reikia daryti. Žinoma, motina privalo padėti, tačiau kuo vaikas bus savarankiškesnis ir pats imsis viską daryti, tuo vyriškesnis užaugs. Svarbu palaikyti puikius santykius su sūnumi. Kalbėtis su juo ir atsižvelgti į jo norus, pomėgius ir nuomonę. Neprieštaraukite ir neatmeskite jo nuomonės. Visuomet savo nuomonę išsakydama pabrėžkite, jog “čia jūsų nuomonė”. Stenkitės dėl visko rasti kompromisą.

Savrbiausia, jog sūnus mylėtų savo motiną, nes tada jis vertina santykius su moterimis ir suaugęs vyras tampa švelnesnis bei rūpestingesnis su moterimis. Tačiau, kai sūnus per daug lepinamas ir iki paauglystės yra itin prisirišęs prie mamos (pvz. miega vienoje lovoje, mama jį maudo iki paauglystės ir t.t.), tuomet motina gali tapti rimta konkurente savo sūnaus merginoms.