Kaip susitvarkyti su vyresnėlio pavydu mažyliui

Dažnai nutinka taip, jog šeimoje gimus antrajam kūdikiui, pirmasis vaikas (jei jam maždaug 5 -7 metukai) ima jausti jam stiprų pavydo ir netgi priešiškumo jausmą. Nuo 1 – 3 metukų vyresnėlis dar nelabai supranta, kas vyksta, todėl lengvai priima jaunesnį už save. O nuo 3 metukų susiformuoja vaiko savimonė, todėl priimti kitą vaiką jam šiek tiek sunkiau.
Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip pirmasis vaikelis buvo auginamas ir ar buvo ruošiamas antrojo kūdikėlio atsiradimui. Kaip rašėme anksčiau straipsnyje apie antrojo vaikelio gimimą, reikia vyresnėlį iš anksto ruošti permainoms.
Dar labai svarbu, ar vaikelis buvo auginamas kaip svarbiausia pasaulio bamba, ar buvo mokomas viską daryti pats ir protingai mylimas. Jei pirmąjį vaiką iki antrojo gimimo be galo lepindavote, tuomet jam bus daug sunkiau priimti kitą vaikelį ir išmokti su juo viskuo dalintis.
Jei pirmasis jūsų vaikas paauglys, tai didelio pavydo jis mažyliui neturėtų jausti. Jie priima kūdikį kaip gyvą žaisliuką, o mergaitės neretai mėgsta įsijausti į mamyčių vaidmenį. Tačiau neužkrauti vyresnėliams visos kūdikio priežiūros, nes jis nėra kūdikio auklė. Tačiau pagalbos, be abejo, prašyti galite.
Be to, nepamirškite vyresnėlio įtraukti į visas su kūdikiu susijusias procedūras. Dažnai jie patys mėgsta savanoriškai patalkinti mamai susitvarkyti su kūdikėlio “pampersų” keitimu, maitinimu, perrengimu ir prausimu. Leiskite jam tai daryti ir būti dalimi to, ką darote pati. Taip mažesnė tikimybė, jog vyresnėlis jausis mamos atstumtas ar pamirštas.