I-Doser – muzikinis narkotikas

Naujas pavojus paauglių tėveliams – skaitmeniniai narkotikai. Dabar net ir sėdėdamas prie kompiuterio jūsų vaikas gali patirti panašių pojūčių, kokius sukelia tikros narkotinės medžiagos.

Staigiai išpopuliarėję Amerikoje skaitmeniniai narkotikai I-Doser kėsinasi ir į Europos jaunimą. Binaural Brainwave Doses – tai kompiuterinė programa, veikianti mūsų smegenis per įvairių garsų mišinius.

Programoje yra gana platus spektras įvairiausių narkotikų – nuo lengvų iki labai labai sunkių, todėl “pradinukams” patariama pradėti nuo lengviausiųjų, visai kaip ir realybėje.

Specialistai teigia, jog didžiausias neigiamas poveikis, kurį sukelia šie skaitimeniniai narkotikai, yra tas, jog programa skatina smalsumą, o toks smalsumas gali privesti prie to, jog jaunuoliai stipriai susidomės ir realių narkotikų pabandymu ir vartojimu. Taip pat, specialistų teigimu, jokio narkotinio poveikio ši programa nesukelia, jaunuoliams tiesiog pasireiškia placebo efektas. Be to, jau nuo senų laikų žinoma, jog muzika gali stipriai stimuliuoti mūsų pojūčius, tiek juos slopinti, tiek suaktyvinti. Todėl nėra duomenų, jog “I-Doser” sukelia tokius pat neigiamus padarinius, kaip tikri narkotikai, nors dozių pavadinimai programoje atitinka tikrų narkotikų pavadinimus.

Taigi, labai išsigąsti, kaip ir nereikėtų, tačiau geriau jį nuo to apsaugoti, nes smalsumas žadina dar didesnį smalsumą.

Bet kuriuo atveju, skaitmeninių narkotikų muzika tai ar ne, tėvams turėtų rūpėti tai, ką klauso jūsų vaikas. Destruktyvi ir sunki muzika skatina ir destruktyvų agresyvų elgesį. Žinoma, nereikia drausti savo paaugliui klausytis tokios muzikos, jeigu ji jam patinka. Geriausia pasikalbėti, kodėl jam patinka tokia muzika ir kokie jausmai jį užlieja jos klausant. Kai būnate kartu namuose, pasiūlykite pasiklausyti jaunuoliui tokios muzikos, kokia patinka jums.

Parengta pagal: www.ledi.lt