Ką daryti, jei vaikas vis dar šlapinasi į lovelę

Vaikas paaugo, atrodo ir sauskelnių jam nebereikia, tačiau nutinka ir taip, jog vaikas naktimis vis dar prisišlapina į lovelę. Nežinomybė tėvus priveda prie to, jog jie ima griežtai auklėti vaiką ir draudžia jam prisišlapinti, tikėdamiesi, jog įbaugintas vaikas nustos šlapintis. Tačiau to daryti kaip tik nereikėtų. Štai jums patarimai, kaip elgtis su vaikučiu, kuris vis dar šlapinasi į lovelę.

Ką daryti tėveliams:

  • Treniruokite vaiko šlapimo pūslę, dieną kartais paskatinkite rečiau šlapintis, šiek tiek pakentėti, kad vėliau sugebėtų išlaikyti daugiau šlapimo.
  • Niekada nebarkite vaiko, juk tai yra ne jo kaltė. Už barimą vaikas gali imti kerštauti – dėl pažeistos jo savigarbos jis specialiai nesiprašys į tualetą.
  • Negailėkite pagyrų, kai vaikas atsikels neprisišlapinęs.  Galite skatinti jį nedidelėmis dovanėlėmis. Tai paskatins savikontrolę.
  • Skirkite daugiau dėmesio vaiko mitybai – neduokite sunkaus, aštraus maisto, nes toks dirgina šlapimo pūslės receptorius. Vakare neleiskite dūkti, daug gerti skysčių (ypač kokakolos, kakavos, juodosios arbatos). Taip pat nepatartina vakare leisti vaikui prisvalgyti obuolių ar kitų vaisių, daržovių.  Visa tai tegul būna valgoma dieną.
  • Į gydytoją reikėtų kreiptis tiems tėvams, kurių vaikui jau 4 metukai, o prisišlapina į lovelę jis kelis kartus per savaitę.